yükleniyor
Çekirgeler nerelerde kullanılır?

Canlı çekirgelerin; Evcil hayvanların diyetlerinde temel protein ve mineral kaynağı olarak, Balıkçılıkta oltalarda kullanılmak üzere yem olarak, Akvaryum balıkçılığında gelişime katkı amaçlı canlı yem olarak,Tavuk-keklik-hindi ve Bıldırcın tarzı kümes hayvanları çiftlikleri ve beslenmelerinde, Uzakdoğu ülkelerinde restoranların menülerinde, Kozmetik - ilaç vb. sektörlerde çeşitli araştırmalarda kullanıldığı bilinmektedir.

Canlı çekirgeler ile hangi canlıları besleyebilirim?

Evlerimizdeki ve bahçelerimizdeki dostlarımızdan; Kedi, köpek, küçük-büyük kafes kuşları, kümes hayvanlarından; Tavuk, keklik, hindi, ördek, kaz türlerini, Sürüngenlerden; Timsah, yılan, kertenkele, ejder, bukalemun, iguana, kaplumbağa türlerini, iki yaşamlılardan; Kurbağalar, semenderler, Eklem bacaklılardan; Tarantula, akrep türlerini ve buna benzer canlıları besleyebilirsiniz.

Canlı çekirgelerin besin değeri nedir?

Locusta Migratoria cinsi çekirgelerin tercih edilmelerinin sebeplerinden biri de yüksek protein değerine sahip olmalarıdır. Beslenmelerine bağlı olarak %75 oranına kadar protein içerdikleri kaynaklarda yer almaktadır. Yandaki linkte bulunan Besin Değer Tablosu'ndan çiftliğimize ait çekirgelerin Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından onaylanmış besin değerlerini görebilirsiniz.
Ham Protein % 37,38
Ham Yağ % 17,04
Karbonhidrat % 2,73
Fosfor % 0,24
Potasyum 2375,53 mg/kg
Kalsiyum 359,61 mg/kg
Çinko 20,37 mg/kg
Magnezyum 505,45 mg/kg
Demir 26,53 mg/kg

Neden bu tür, Locusta Migratoria?

Bunun üç sebebi vardır;
1- Besin değerlerinin diğer türlere oranla çok yüksek olması,
2- Tok oldukları zaman fazla hareket etmemeleri, çok yükseğe ve ileriye zıplayamamaları ve dolayısıyla kolay av haline gelmeleri,
3- Arka bacaklarının yara açabilecek doğrultuda dikenli olmayışı

Gönderimi nasıl yapıyorsunuz?

Canlı hayvan gönderdiğimizin bilincinde olarak onları en iyi şekilde paketleyip yurt içinde görev yapan ARAS kargo ve Sürat kargo şirketleriyle size ulaştırmaya gayret etmekteyiz. Gönderimlerimizin %90 ı Aras kargo ile gönderilmekte ve Mobil alan ek ücret uygulaması yoktur. Sürat kargonun bölgemize gelmemesi nedeniyle her zaman gönderim yapılamamaktadır , Taleb durumunda görevli personelimiz bu konuda sizleri bilgilendirecektir. Ayrıca Sürat kargo'da mobil alan ek hizmet ücreti vardır . Şayet bölgenizde Sürat kargo yoksa tercih etmenizi tavsiye etmeyiz.

Siparişimden ne kadar süre sonra gönderim yapıyorsunuz?

Sipariş tutarı havale yapılıp banka hesabımıza geçmiş müşterilerimizin veya sitemiz üzerinden 3D ve aynı zamanda 256 bit güvenlik sertifikalı garanti bankasına ait sanal post üzerinden ödeme yapmış müşterilerimizin siparişleri saat 15:30 a kadar gelmesi durumunda aynı gün kargolanmaktadır. Aksi takdirde bir sonraki gün kargoya verilmektedir. Canlı hayvan gönderimi yaptığımız için kargoda oluşacak riskleri en aza indirmeyi amaçlayarak paket gönderim günleri Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri olarak belirlemiş bulunmaktayız.
Cuma günü gönderimlerde %70 kargonun dağıtıma yetişmeyip şube depolarında bekletildiği bilinmektedir. Yeni yasaya göre kargo şirketleri Cumartesi günleri yarım gün çalışmaktalar. Kargonun hafta sonu depoda kötü şartlarda kalması sonucu hayvanların ölme olasılığı artmaktadır. Bu konuda anlayış göstereceğinizi umuyoruz.

Siparişimi ne zaman teslim alabilirim?

Teslim süresi bulunduğunuz bölgenin Antalya iline uzaklığına bağlı olarak 24 veya 48 saat arasında değişiklik göstermektedir. Taşıma sürecine maalesef müdahalemiz söz konusu değildir. Geçikmeden dolayı yaşanacak sorunda , yasa ve özel anlaşma çerçevesinde kargo şirketi ve firmamız MİRA Canlı Hayvan ve Böcekcilik Ltd Şti sorumlu tutulamaz.
Yasa gereği kargo şirketleri canlı hayvan taşımakta sorumluluk almamaktadırlar. Bu şartlar Avrupa ülkelerinde canlı yem taşıyan kargo şirketlerinde de farklı değildir.
Firmamıza tanınan özel yetki ve kargo şirketini sorumlu kılmayan bir antlaşma çerçevesinde siparişleriniz taşınmaktadır.

Gönderimi takip edebilirmiyim?

Kargo şirketi tarafından SMS yoluyla kargo takibi bildirimi yapılmakta . ilgili kargo şirketinin tarafımıza bildirmiş olduğu takip numarasını gönderimin ertesi günü bizlerden de alabilirsiniz..

Siparişim bana ulaştığında canlıların bir kısmı ya da tamamı ölüyse ne yapmalıyım?

Ölüm, yaşamın vazgeçilmezidir. İnsan olarak bile uzun seyahatlerde rahatsız olduğumuz malumdur. Böcekler içinde aynısı geçerlidir. Uzun oksijensiz seyahat , sıkış tepiş aynı ortamı paylaşmak bazı canlıları rahatsız etmektedir , birde bunlara ortam sıçaklığı ve nem eklendiğinde bazılarının ölümü olabilmekte. Türkiye'mizde Kargo firmalarına ait taşıma araçlarının iklimlendirme özellikleri bu tarz canlılar için maalesef bulunmamaktadır. Bu nedenle ne firmamız MİRA Canlı Hayvan Böcekcilik Ltd Şti. nede Kargo Şirketleri bizlerle yapmış oldukları özel antlaşma çerçevesinde sorumluluğu kabul etmemekteler. Bu durum Avrupa ülkelerindede farklı değildir.

Kargonuzu teslim alır almaz kontrol edip , sorun durumunda hemen fotorafını çekip , en iyisi video görüntüsü alıp WhatsApp yoluyla tarafımıza gerekli görüntüleri gönderiniz. Gerekli inceleme yapılıp yardımcı olmaya çalışacağız. Ne kadarda sorumlu olmasakda amacımız sizlerin takdiri ve saygısını kazanmak ,sizlerin kalblerinde yer kazanmış canlara yardımcı olmak ve onlara yaşama sevinci katmaktır, elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışmak, kimseyi madur etmemektir. Ortak çözüm mutlaka bulunacaktır.

Kış aylarında canlı yemlerin hareketsiz halleriyle karşılaşırsanız lütfen firmamızla iletişime geçmeden önce canlıları 3-4 saat boyunca sıcak bir ortamda bekletiniz. Dikkat: Canlıları kesinlikle doğrudan bir ısı kaynağı önüne koymayınız. Pençere önü güneşe direk maruz bırakmayınız. Sizlerde takdir edersinizki teslimatın ertesi günü , 3 gün sonrası tarafımıza bildirilen "ölü teslim aldım" gibi ifadelerde yardımcı olmamız mümkün değildir.

Kargo ücreti ne kadar tutmaktadır?

Kargo ücreti siparişinizin büyüklüğü ve ağırlığıyla, ayrıca yaşadığınız şehrin Antalya'ya uzaklığı ile alakalı olduğu için net bir değer söylememiz olanaksızdır. Antlaşma doğrultusunda 3 desiküp' e kadar ( takriben yetişkin erkek ayakkabısı kutusu kadar ) takriben 10 -12 TL tutmakta.

Canlı çekirgeleri kullandıktan sonra arta kalanları nasıl hayatta tutabilirim?

Bu konu ile ilgili gerekli tüm bilgileri Çekirge Bakım Şartları bölümünde bulabilirsiniz.
Gerektiğinde size nasıl ulaşabilirim?
Web sitemizin İletişim bölümünden bizimle iletişim kurabilirsiniz. 0532-2819533 nolu telefonu arayarak veya SMS göndererek irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.